نمایش دامین با www یا بدون www در جستجوی گوگل

تصمیم گیری برای نمایش سایت به صورت site.com و یا www.site.com بسیار مهم است. در این مقاله به چگونگی تنظیم نمایش دامین به صورت www یا بدون www در گوگل می پردازیم. قبل از شروع بحث، در رابطه با آدرس های non-www و www موارد زیر را در نظر بگیرید:
  • وب سایت شما باید طوری تنظیم شده باشد که هم به صورت non-www و هم به صورت www نمایش داده شود.
  • در هنگام فراخوانی آدرس های www، نشانی سایت باید به آدرس های بدون www تغییر کند (و یا هنگام فراخوانی آدرس های بدون www، آدرس URL باید به www دار دربیاید).
  • مهم نیست که می خواهید از کدام روش استفاده کنید، اما بسیار مهم است که حتما یکی از این ۲ را انتخاب کنید و همیشه URL های وب سایت را به همان صورت ایجاد و فراخوانی کنید.
  • استفاده از هر دو نوع آدرس از نظر سئو (Search Engine Optimization) بسیار بد است چون ترافیک سایت را تقیسم می کند و محتوای تکراری تولید می کند.
Google-Webmaster-Tools-Logo حالا به فرض که تصمیم خود را گرفته باشید، و یکی از انواع URL ها را انتخاب کرده باشید. تنظیم سایت به این حالت، به تنهایی کافی نیست. علاوه بر این، باید به گوگل بگویید در نتایج جستجو، آدرس سایت را به چه صورتی نمایش دهد؟ به عبارت دیگر شما باید دامین ترجیحی خود را در گوگل تنظیم کنید. در ادامه تنظیم دامین ترجیحی (Preferred Domain) در نتایج جستجوی گوگل (به صورت با www یا بدون www) را آموزش می دهیم: برای این کار باید هر دو نسخه ی وب سایت خود (هم نسخه ی www دار و هم نسخه ی بدون www) را در Google Webmaster Tools ثبت کنید. سپس وارد تنظیمات Webmaster Tools یکی از سایت ها (مثلا site.com و یا www.site.com) بشوید. در بالای صفحه، سمت راست گزینه ی چرخ دنده را کلیک کنید و از منوی باز شده، Site Settings را انتخاب کنید. google-webmasters-tools-site-settings حالا در قسمت Preferred domain از بین گزینه ی Display URL as www.site.com و یا گزینه ی Display URL as site.com یکی را انتخاب کنید. در صورتی که هنوز یکی از دو سایت را در Webmaster Tools خود ثبت نکرده باشید، در این قسمت اخطار دریافت خواهید کرد که باید هر دو سایت www و بدون www را در Webmaster Tools ثبت کنید. امیدواریم از این آموزش استفاده کرده باشید. اگر لازم شد، در قسمت نظرات سوال خود را بپرسید.
0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *