نقشه سایت

همان طور که گفته شد، یکی از موارد ثبت هر سایت، قسمت "درباره ما" می باشد که معمولا شامل فرم و شماره تماس و... می باشد. یکی دیگر از قسمت های این صفحه "نقشه گوگل" (Goole Map) می باشد که در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از مدیران سایت ها قرار گرفته است.

نقشه سایت می تواند به اشکال مختلفی باشد، ساده ترین آن این است که مکان جغرافیایی روی نقشه ی گوگل مشخص شده، از آن عکس گرفته شده و در سایت قرار گیرد. این نوع نقشه گوگل این نقطه ضعف بزرگ را دارد که کاربر نمیتواند کادری جز کادر موجود در عکس را ببیند و عملا از امکانات  گوگل مپ (امکان زوم و مشاهده فضاهای دیگر) نمی تواند استفاده کند.

حالت حرفه ای تر استفاده از نقشه گوگل، قرار دادن کد خاصی از Google Map در سایت است که به کمک آن می توان نقشه ی گوگل رو بصورت فعال در سایت مشاهده و از قابلیت های مختلف آن از جمله امکان زوم، مشاهده ی مکان های دیگر و... استفاده نمود. در این حالت میتوان با مشخص کردن مختصات جغرافیایی، مکان فیزیکی خاصی را انتخاب نمود.

جز موارد فوق حالت پیشرفته ای هم وجود دارد، حالتی که می توان با مشخص کردن مقصد، و موقعیت فعلی (مبدا) به کمک گوگل بهترین راه را پیدا کرد.

به عنوان مثال، در زیر نقشه ی پویای گوگل آورده شده است، که خیابان میرداماد را نشان می دهد.

یکی از امکانات پکیج های طراحی سایت upservers، نقشه گوگل (Google Map) می باشد.