خبرخوان

یکی از موارد پرکاربرد برای بعضی سایت ها، خبرخوان خودکار مرتبط (RSS) است. ممکن است شما تمایل داشته باشید در سایتتان آخرین اخبار و مطالب سایت های دیگر را قرار دهید. اولین و بدیهی ترین راه حل، کپی کردن مطالب در سایتتان است ! حتما شما هم تایید می کنید که این کار هیچ راه منطقی و عملی نیست. برای رفع این مشکل از خبرخوان (RSS) استفاده میکنند.

کار خبرخوان، خواندن و نمایش مطالب سایت های مختلف، در سایت شماست. (البته سایت میزبان باید این قابلیت را فعال کرده باشد) به این صورت که شما با قردادن لینک خاصی، میتواند مطالب و نوسته های آن سایت را در سایتتان به نمایش بگذارید.

خبرخوان

البته عکس این موضوع نیز صادق است، و شما می توانید همچین قابلیتی داشته باشد که افراد با قرار دادن لینک خاصی از سایت شما، بتوانند آخرین مطالب سایتتان را در سایتشان نمایش دهند.

ممکن است بگویید قرار دادن مطالب سایت شما در سایت های دیگر نه تنها مفید نیبست، بلکه می تواند مضر هم باشد ! نکته ی مهم اینجاست که صرفا لینک پست و مطلب شما بصورت خودکار در سایت دیگر قرار گرفته و کاربر با کلیک بر روی آن به سایت شما ارجاع داده می شود. بنابراین می تواند راه خوبی برای افزایش بازدیدهای سایت شما باشد. همچنین شما با قرار دادن خبرخوان (RSS) سایت های مفید دلخواه، می توانید به کاربرانتان این امکان را بدهید که بدون مراجعه به سایت های دیگر، همه ی خبرهای مرتبط با یک حوزه را از سایت های مخنلف مشاهده و رصد کنند.

یکی از امکانات پکیج های طراحی سایت upservers، قابلیت خبرخوان خودکار می باشد. به کمک این قابلیت شما می توانید بخش خبرخوان خودکار مرتبط (RSS) سایت خود را فعال نموده و این امکان را به دیگران بدهید که بتوانند آخرین مطالب سایتان را در فید خوراک مشاهده کنند.