خبرنامه

ارتباط مستمر با مخاطبین یکی از مهمترین مواردی است که هر مدیر هر سایتی به دنبال آن است، از طرف دیگر آگاهی از آخرین اخبار و مطالب یک وب سایت نیز، یکی از موضوعاتی است که هر مخاطبی از آن استقبال کرده و در پی آن است.

یکی از بهترین راه های ارتباطی بین مدیر وب سایت با مخاطبینش، استفاده از "خبرنامه" است. بعضی از خبرنامه به عنوان "نشریه داخلی" هم نام میبرند. نشریه ای که مطالب آن، مطالب جدید سایت بوده و مخاطبینش، مخاطبین سایت می باشند.

به طور کلی کارکرد خبرنامه این چنین است که، کاربران و مخاطبین علاقه مند به مطالب سایت، ایمیل خود را در کادری مدیر سایت مشخص کرده است وارد می کنند و با این کار به مدیر سایت میگویند میخواهند از آخرین اخبار و مطالب سایت مطلع شوند.

خبرنامه

بنابراین مدیر سایت ایمیل مخاطبین سایتش را دارد و میتواند با آنها ارتباط برقرار کند. و آخرین اخبار و مطالب سایت را برای اعضای خبرنامه ارسال کند. ( بدیهی است که مدیر سایت میتواند تعیین کند چه مطلبی برای اعضای خبرنامه ارسال شود و آنرا مطابق با میل خود تنظیم کند.) به این صورت کابران بدون نیاز به بازدید روزانه از سایت، می توانند آخرین و جدیدترین مطالب سایت محبوبشان را در ایمیلشان مشاهده کنند و در صورتی که تمایل داشتند موضوعی را به طور بخوانند، به سایت مراجعه کنند. امروزه تقریبا اکثر وب سایت ها از این روش استفاده کرده و اخبار و مطالب خود را به اطلاع مخاطبینی که با اختیار خود، عضو خبرنامه شده اند، ارسال می کنند.

پر واضح است که امکان لغو عضویت توسط اعضا و همین طور توسط مدیر سایت وجود دارد.

یکی از امکانات پکیچ طراحی سایت upservers، امکان ایجاد خبرنامه می باشد تا افراد بتوانند بوسیله ی یک پل ارتباطی مطمئن با مخاطبین خود، ارتباط دو طرفه ای داشته باشند.